User Tools

Site Tools


pl:trinity_desktop

Trinity

Projekt Trinity Desktop Environment (TDE) to środowisko pulpitu komputerowego dla systemów operacyjnych typu Unix, którego głównym celem jest zachowanie funkcji i formy tradycyjnyego pulpitu.

Projekt TDE rozpoczął się jako kontynuacja środowiska KDE wersja 3. Nazwa Trinity została wybrana częściowo dlatego, że słowo to oznacza „trzy”, a TDE było kontynuacją KDE 3. TDE jest teraz własnym projektem środowiska pulpitu.

Projekt TDE został założony i jest nadal prowadzony przez Timothy Pearson. Timothy jest doświadczonym i wykwalifikowanym programistą i był koordynatorem KDE 3.x poprzednich wydań Kubuntu.

Instalacja

Trinity jest dostarczany do Sparky jako pulpit z zewnętrznego źródła i wykorzystuje zewnętrzne repozytoria, co pozwala zainstalować pulpit na dwa sposoby:

1. Świeża instalacja - przy użyciu obrazów ISO Sparky MinimalGUI/CLI. Uruchamiając minimalne ISO, uruchom Sparky Advanced Installer i postępuj zgodnie z procesem instalacji, który pozwala zainstalować jeden z 20 pulpitów, w tym Trinity.

Pulpitu Pantheon został usunięty z listy instalacji minimalnych obrazów ISO.

2. Sparky APTus - karta Pulpit udostępnia opcję, która pozwala zainstalować jeden z 20 pulpitów, w tym Trinity, obok istniejącego, innego pulpitu.

Trinity

Dostawca pakietów

Pulpit Trinity jest przygotowany dla systemów operacyjnych opartych na Debianie (nie tylko) przez zespół Trinity, który jest dostępny na stronie projektu: www.trinitydesktop.org

pl/trinity_desktop.txt · Last modified: 2021/05/04 15:26 (external edit)