User Tools

Site Tools


pl:jade_desktop

Jade Desktop

„JADE to pulpit systemu Linux zbudowany przy użyciu html5, css, javascript i python… …To bezobsługowe środowisko pulpitu Linux, zbudowane przy użyciu Pythona i technologii sieciowych na bazie Webkit2 za pomocą zestawu narzędzi Gtk, frontend jest zbudowany przy użyciu HTML5, JavaScript i CSS. JADE jest na licencji GPLv2, obrazy tła na licencji Creative Commons Zero… …JADE to nowoczesny DE. Jade nie próbuje ukryć rzeczy przed użytkownikiem i ogranicza zagnieżdżanie kliknięć w celu uzyskania nowoczesnego spososbu pracy. Jade nie ma być w pełni rozwiniętym DE i ma być uzupełniony aplikacjami innych dostawców”.

Pulpit Jade korzysta z Jade Application Kit:

„JAK jest wbudowany w zestaw narzędzi Python GTK3 i silnik przeglądarki Webkit2. Jest zależny od modułu introspekcji Python Gobject i Webkit2Gtk…”

Instalacja

Opcja instalacji 1:

 sudo apt update
 sudo apt install jadesktop

Następnie uruchom go z menu→ Akcesoria→ Jade Desktop

Opcja instalacji 2:

 sudo apt update
 sudo apt install sparky-desktop-jade

Meta pakiet Sparky zapewnia dodatkowe narzędzia do zainstalowania oraz skrypt startowy uruchamiający kilka usług. Pulpit można uruchomić z poziomu menedżera logowania/sesji, wybierając „Jade Desktop”.

Pulpit jest wciąż w fazie rozwoju, co oznacza, że ​​nie jest to jeszcze stabilną wersją.

Powinien działać samodzienie, ale nie uruchamia się bez „normalnego” menedżera okien. Zainstalowanie go na dowolnym pulpicie lub menedżerze okien pozwala uruchomić go z menu.

Zainstalowanie go za pomocą pakietu meta Sparky zapewnia menedżera okien Blackbox, który uruchamia się na sekundę przed uruchomieniem Jade Desktop.

Jade Desktop/Dashboard

pl/jade_desktop.txt · Last modified: 2021/05/04 15:26 (external edit)