User Tools

Site Tools


pl:start

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Next revision
Previous revision
pl:start [2019/08/14 23:26]
pavroo created
pl:start [2021/03/01 13:51] (current)
pavroo
Line 20: Line 20:
     * [[repository_oldstable|Linia Stara Stabilna]]     * [[repository_oldstable|Linia Stara Stabilna]]
     * [[repository_stable|Linia Stabilna]]     * [[repository_stable|Linia Stabilna]]
-    * [[repository_testing|Linua Testowa (Ciągła)]]+    * [[repository_testing|Linia Testowa (Ciągła)]] 
 +      * [[mirrors|Serwery lustrzane]]
   * [[upgrade|Ręczna aktualizacja systemu]]   * [[upgrade|Ręczna aktualizacja systemu]]
 +  * [[upgrade_higher_release|Aktualizacja do wyższej wersji]]
   * [[install_package|Zainstaluj nowe pakiety]]   * [[install_package|Zainstaluj nowe pakiety]]
   * [[remove_package|Usuń pakiety]]   * [[remove_package|Usuń pakiety]]
Line 37: Line 39:
 Instaluj, aktualizuj i usuwaj pakiety za pomocą APTus Instaluj, aktualizuj i usuwaj pakiety za pomocą APTus
   * [[aptus|APTus]]   * [[aptus|APTus]]
 +  * [[aptus_appcenter|APTus AppCenter]]
   * [[aptus_upgrade|APTus Upgrade (alias System Upgrade)]]   * [[aptus_upgrade|APTus Upgrade (alias System Upgrade)]]
   * [[aptus_upgrade_checker|APTus Upgrade Checker]]   * [[aptus_upgrade_checker|APTus Upgrade Checker]]
Line 43: Line 46:
  
 Sparkowe narzędzia do różnych zadań. Sparkowe narzędzia do różnych zadań.
-  * [[custom_iso_builder|Custom ISO (re) Builder]]+  * [[custom_iso_builder|Custom ISO (re)Builder]]
   * [[deb_package_builder|Deb Package Builder]]   * [[deb_package_builder|Deb Package Builder]]
   * [[debitool|DEBiTool]]   * [[debitool|DEBiTool]]
-  * [[desura_installer|Desura Installer]] +  * [[desura_installer|Desura Installer]] ​(nieużywany) 
-  * [[gscreenshot|Gscreenshot (pakiet zewnętrzny)]]+  * [[gscreenshot|Gscreenshot]] (pakiet zewnętrzny) 
 +  * [[jgmenu|jgmenu]] (pakiet zewnętrzny)
   * [[linux_kernel|Najnowsze jądro Linuksa]]   * [[linux_kernel|Najnowsze jądro Linuksa]]
   * [[lightscribe_installer|LightScribe Installer]]   * [[lightscribe_installer|LightScribe Installer]]
   * [[live_usb_creator|Kreator Live USB]]   * [[live_usb_creator|Kreator Live USB]]
-  * [[obmenu_generator|Generator menu Openbox (pakiet zewnętrzny)]]+  * [[obmenu_generator|Generator menu Openbox]] (pakiet zewnętrzny) 
 +  * [[radiostation|RadioStation]]
   * [[skype_installer|Skype Installer]]   * [[skype_installer|Skype Installer]]
   * [[sparky_autostart|Sparky Autostart]]   * [[sparky_autostart|Sparky Autostart]]
Line 65: Line 70:
   * [[sparky_kernel_builder|Sparky kernel builder]]   * [[sparky_kernel_builder|Sparky kernel builder]]
   * [[sparky_libinput|Sparky Libinput]]   * [[sparky_libinput|Sparky Libinput]]
 +  * [[sparky_obmenu|Sparky Obmenu]]
   * [[sparky_office|Sparky Office]]   * [[sparky_office|Sparky Office]]
   * [[sparky_online|Sparky Online]]   * [[sparky_online|Sparky Online]]
   * [[sparky_optical|Sparky Optical]]   * [[sparky_optical|Sparky Optical]]
 +  * [[sparky_pass_check|Sparky Pass Check]]
   * [[sparky_password_change|Sparky Password Change]]   * [[sparky_password_change|Sparky Password Change]]
 +  * [[sparky_picom|Sparky Picom]]
   * [[sparky_play|Sparky Play MP3]]   * [[sparky_play|Sparky Play MP3]]
   * [[sparky_player|Sparky Player]]   * [[sparky_player|Sparky Player]]
   * [[sparky_screenshot|Sparky Screenshot]]   * [[sparky_screenshot|Sparky Screenshot]]
   * [[sparky_su|Sparky SU]]   * [[sparky_su|Sparky SU]]
 +  * [[sparky_system|Sparky System]]
 +  * [[sparky_terminal|Sparky Terminal]]
   * [[sparky_time_date|Sparky czas i data]]   * [[sparky_time_date|Sparky czas i data]]
   * [[sparky_tray|Sparky Tray]]   * [[sparky_tray|Sparky Tray]]
Line 78: Line 88:
   * [[sparky_users|Sparky Users]]   * [[sparky_users|Sparky Users]]
   * [[sparky_web|Sparky Web Browser Installer]]   * [[sparky_web|Sparky Web Browser Installer]]
 +  * [[sparky_www|Sparky WWW]]
   * [[sparky_wine|Sparky Wine (alias Wine wrapper)]]   * [[sparky_wine|Sparky Wine (alias Wine wrapper)]]
   * [[sparky_xdf|Sparky Xdf]]   * [[sparky_xdf|Sparky Xdf]]
Line 95: Line 106:
 Różne wersje dla różnych zadań. Różne wersje dla różnych zadań.
   * [[versions|Wersje SparkyLinux]]   * [[versions|Wersje SparkyLinux]]
-    * [[sparky_home|Home ​Editions]]+    * [[sparky_home|Edycja ​Home]]
     * [[minimal|MinimalISO]]     * [[minimal|MinimalISO]]
     * [[sparky_special|Edycje specjalne]]     * [[sparky_special|Edycje specjalne]]
-        * [[sparky_gameover|GameOver ​Edition]] +        * [[sparky_gameover|Edycja ​GameOver]] 
-        * [[sparky_multimedia|Multimedia ​Edition]] +        * [[sparky_multimedia|Edycja ​Multimedia]] 
-        * [[sparky_rescue|Rescue ​Edition]] +        * [[sparky_rescue|Edycja ​Rescue]] 
-    * [[sparky_cli|CLI ​Edition]] +    * [[sparky_cli|Edycja ​CLI]] 
-    * [[sparky_arm|ARM ​Edition ​(dla RaspberryPi)]]+    * [[sparky_arm|Edycja ​ARM]] (dla RaspberryPi) 
 +  * [[code_names|Nazwy kodowe SparkyLinux]]
  
 ===== Instalacja SparkyLinux ===== ===== Instalacja SparkyLinux =====
Line 124: Line 136:
       * [[draco|Draco]]       * [[draco|Draco]]
       * [[enlightenment|Enlightenment]]       * [[enlightenment|Enlightenment]]
-          * [[enlightenment_installaton|Instalacja]]+          * [[enlightenment_installation|Instalacja]]
           * [[enlightenment_applications|Aplikacje]]           * [[enlightenment_applications|Aplikacje]]
       * [[jade_desktop|Jade]]       * [[jade_desktop|Jade]]
       * [[lumina_desktop|Lumina]]       * [[lumina_desktop|Lumina]]
       * [[manokwari_desktop|Manokwari]]       * [[manokwari_desktop|Manokwari]]
 +      * [[nscde_desktop|NsCDE]]
       * [[sway|sway]]       * [[sway|sway]]
     * [[desktops_from_third_party_repositories|Pulpity z zewnętrznych repozytoriów]]     * [[desktops_from_third_party_repositories|Pulpity z zewnętrznych repozytoriów]]
Line 141: Line 154:
 {{https://​sparkylinux.org/​images/​dialog.png?​nolink&​64x64}} {{https://​sparkylinux.org/​images/​dialog.png?​nolink&​64x64}}
 Znajdź przydatne wskazówki. Znajdź przydatne wskazówki.
 +=== Custom shortcuts ===
 +  * [[custom_shortcuts|Własne skróty klawiszowe]]
 === Tryb Live === === Tryb Live ===
    * [[live_users|Użytkownicy i hasła trybu Live]]    * [[live_users|Użytkownicy i hasła trybu Live]]
pl/start.1565817979.txt.gz · Last modified: 2019/08/14 23:26 by pavroo